معرفی بنیاد دانش

موسسه خیریه همیاران توسعه دانش تحت برند بنیاد دانش توسط جمعی از خیرین نیکوکار و اساتید دانشگاهی در زمینه حمایت و هدایت تحصیلی و همچنین توانمندسازی دانش آموزان محروم از نعمت پدر و بی بضاعت اما با استعداد، در سال ۱۳۹۳ به ثبت رسید. موسسه بنیاد دانش با اخذ مجوز رسمی از وزارت کشور به شماره ۲۹۲۵۰ بعنوان یک موسسه خیریه ملی در استان های تهران، سیستان و بلوچستان و خوزستان فعالیت می‌کند.

بنیاد دانش با حمایت از فرزندان مستعد اما نیازمند و محروم از نعمت پدر، فردایی پُر امید را به ارمغان می آورد. 

بیانیه ماموریت 

 بنیاد دانش از طریق روش‌های نوین و مداخله موثر در امور آموزشی و تربیتی، زمینه رشد بورسیه‌ها را در مقاطع ابتدایی متوسطه اول، متوسطه دوم و دانشگاه فراهم می‌سازد. ایجاد زمینه‌های مناسب رشد در توسعه فردی، خانوادگی و اجتماعی با هدف دستیابی به مدارج عالی علمی یا حرفه‌ای، ماموریت اصلی بنیاد است که منجر به خوداتکایی بورسیه‌ها در زندگی اجتماعی می‌شود.

 چشم انداز

کاهش فقر در مسیر توسعه آموزشی

آموزش منابع انسانی خلاق در بطن جامعه

آینده شکوفاتر، امید بخش‌تر و توسعه‌پذیر

 ارزش های سازمانی

وجه تمایز  

۱. بالا بردن عزت نفس

 تمرکز برای بالا بردن حس عزت نفس و اعتماد به نفس بورسیه‌شدگان و القا این موضوع که رجوع به توانمندی‌ها و انرژی درونی و امید به آینده می‌تواند بهترین وسیله رشد یک انسان باشد.

۲. مداخله در تربیت

مداخله موثر بر مسائل آموزشی و تربیتی دانش آموزان.

۳. ایجاد ارزش افزوده

مدیریت مالی بر کمک‌های همیاران و اسپانسرها و ایجاد ارزش افزوده با تعامل با همیاران تخصصی و بانیان و استفاده از ظرفیت‌های آن‌ها تحت قالب مسئولیت اجتماعی. 

۴. شفافیت

شفافیت در عملکرد و ارائه گزارشات آنلاین هزینه کرد

۵. آموزش موثر

آموزش مبتنی بر توانمندسازی و رسیدن به اشتغال پایدار مشارکت در زندگی موفق بورسیه‌ها از طریق شناخت استعدادهای آن‌ها و کمک به شکوفایی استعداد آن‌ها 

نقشه استراتژی بنیاد دانش 

 موسسه بنیاد دانش برای رسیدن به اهداف والای خود، راه ها و روش های مختلف را بررسی کرده است و درنظر دارد طبق نقشه استراتژیک که در تصویر زیر مشاهده می کنید، این مسیر را طی کند. بنیاد دانش تلاش دارد در مسیر رشد تربیتی و شکوفایی استعداد بورسیه ها با حمایت های تربیتی/مشاوره ای، حمایت های حرفه ای،  حمایت استعدادهای خاص و حمایت های تحصیلی به بورسیه های تحت حمایت خود کمک کند. حمایت های معیشتی و حمایت های بهداشتی-درمانی به عنوان حمایت های مکمل از جمله دیگر فعالیت های بنیاد دانش می باشد.