تاریخ 1396/07/01         ساعت 15:36:17     گروه خبری خبر صفحه اصلی

سال تحصیلی دانش آموزان بورسیه بنیاد دانش با یک جشنی با شکوه و تقدیر از دانش آموزان ممتاز آغاز گردید. بسته های لوازم التحریر بورسیه ها نیز در این جشن به آنها اهدا شد. گزارش این جشن را در زیر بخوانید:
تصویر

روز پنجشنبه سی ام شهریور ماه 1396 در مجتمع فرهنگی ورزشی پیام در خیابان شریعتی جشنی برگزار شد. این جشن به همت افراد مهربان بنیاد دانش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ترتیب داده شده بود و پر بود از اتفاقات زیبا. مسئولین و راهنماها از ساعت هشت و نه صبح درحال آماده سازی سِن و انجام هماهنگی های نهایی بودند. از ساعت 9.30 دقیقه بچه ها کم کم آمدند. ابتدا با آبمیوه و کیک پذیرایی شدند و درحالی که والدین به داخل سالن راهنمایی میشدند، بچه ها بیرون دور دو میز که وسائل کاردستی رویش قرار داشت مشغول یاد گرفتن کارهای هنری با کمک راهنماها شدند. با شلوغ تر شدن محوطه نشاط بیشتری حس میشد. بچه ها هیجان زده کاردستی ها را به هم نشان میدادند و از دیدن دوباره ی راهنماهاشان برق شادی در چشمانشان دیده میشد.

کمی از ساعت ده گذشته بود که مراسم رسماً آغاز شد. ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و خواندن سرود، مجلس جان گرفت و پس از خواندن متنی زیبا توسط مجری برنامه خانم علیزاده، آقای احدیفر از اعضای محترم هیئت مدیره ی بنیاد طی سخنانی آغاز سال جدید و هفته ی دفاع مقدس را تبریک گفتند و همچنین از سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) صحبت کردند تا با این خیرمقدم رسمی، تقدیر از دانش آموزان کوشا و باپشتکار آغاز شود.

اول از همه دانش آموزان رتبه ی برتر دبستانی جوایزی از دست مسئولین بنیاد دریافت کردند و مورد تشویق حضار قرار گرفتند و بعد مرحله ی هیجان انگیز مسابقه شروع شد. بچه های دبستانی داوطلب به روی سِن آمدند و در محیطی سرشار از خنده و شادی مسابقه ی پانتومیم اجرا کردند که درنهایت بعد از تمام شوخی ها و خنده ها سه نفر برنده شدند و جایزه گرفتند.

بعد از آن تقدیر از رتبه های برتر متوسطه ی اول انجام شد و جوایزی به آنها تعقل گرفت و نوبت به مسابقه ی این رده ی سنی رسید. مسابقه ی پسرها گزارشگری ورزشی بود که البته چند نفر ازآنها حق مطلب را ادا کردند و پس از نشاندن خنده بر لبهای حضار مورد تشویق واقع شده و جوایزی گرفتند. رتبه های برتر متوسطه ی دوم هم مورد تقدیر قرار گرفتند و بعد از آن دانش آموزانی که در رشته های مختلف ورزشی مقام آورده بودند با تشویق حضار به بالای سِن آمده و بعد از تعریف کردن چگونگی تلاش و پشتکارشان برای دستیابی به موفقیت جوایزی به آنها اهدا شد.

سپس مجری برنامه از مهمان گرانقدر دیگری دعوت کرد که برای حاضرین سخنرانی کند. آقای احمد صفایی، فرزند بزرگوار شهید که البته از نخبگان کشور هستند و دو بار موفق به کسب جایزه ی بنیاد خوارزمی شدند، برای دانش آموزان از لزوم پشتکار، نظم، اراده و توکل برای دستیابی به موفقیت سخن گفتند که البته خود ایشان نمونه ی بسیار عالی برای این راه هستند. بعد از آن مسابقه ی دخترها که مسابقه ی لبخوانی بود با خنده و تشویق حضار برگزار شد و جوایزی اهدا گردید. تقدیر نهایی از کنکوری ها بود که امسال به جامعه ی دانشگاهی وارد میشوند.

نزدیک ساعت یک، مراسم دیگر به انتها رسیده بود؛ پس آقای رضایی درمورد ضوابط آموزشی در سال جدید سخنان راهبردی بسیاری گفتند و راهنماهای سال جدید را معرفی کردند. پس از آن بچه ها سالن را ترک کردند تا ضمن آشنایی با راهنماهاشان لوازم التحریر و کیف و کفش و لباس ورزشی برای سال تحصیلی پیش رو را دریافت کنند

. در همین حین آقای رضایی در سالن برای والدین سخنانی درمورد مسائل آموزشی و روانشناسی و چگونگی برخورد با فرزندان در موارد مختلف، بیان کردند. درنهایت مسئولین بنیاد همه را به اقامه ی نماز و صرف ناهار دعوت کردند و پس از آن بچه ها به خانه برگشتند تا سال تحصیلی جدید را با حمایت بنیاد و راهنماهاشان با شادی و نشاط شروع کنند