شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در بنیاد دانش به شرح ذیل می‌باشد. لطفاً پس از مطالعۀ شرایط، نسبت به تکمیل فرم درخواست بورسیه اقدام فرمایید.
 
 الف: شرایط عمومی دریافت بورسیه: 

 1. دانش‌آموز مشغول به تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم است.
 2. پدر بورسیه در قید حیات نباشد، زندانی باشد، بدسرپرست باشد، از کار افتاده باشد و یا بالای 60 سال سن داشته باشد.
 3. دانش‌آموز متقاضی بورسیه از استعداد تحصیلی و معدل قابل قبول به شرح ذیل برخوردار باشد.


  • در مقطع ابتدایی، دارای معدل نوزده و نیم تا بیست و یا بر اساس ارزشیابی خیلی خوب
  • در مقطع متوسطه اول، دارای معدل بالای هجده و نیم
  • در مقطع متوسطه دوم، بورسیه پسر دارای معدل هفده و نیم به بالا
  • در مقطع متوسطه دوم ، بورسیه دختر دارای معدل هجده به بالا


   تبصره : برای ساکنین روستا و مناطق محروم  یک نمره کمتر ملاک عمل میباشد

 4. برای کسب موفقیت، استعداد و انگیزه کافی را داشته باشد. (تست و مصاحبه)
 5. مادر یا سرپرست خانواده، توان مالی کافی را نداشته باشد.

 6.  تبصره 1:
  بورسیه‌ای که با بهره‌مندی از خدمات حوزه‌های مختلف بنیاد، موفق به اتمام مقطع تحصیلی متوسطه دوم شده و در رشته کاربردی و دارای بازار کار شاغل شود، در حد توان مورد حمایت‌های بنیاد قرار خواهد گرفت. کلیه حمایت‌های بنیاد جهت  بورسیه در قالب وام قرض‌الحسنه اعطا و پس از اشتغال باثبات بورسیه، بر اساس یک تعهد اخلاقی به‌صورت اقساط ماهانه طولانی‌مدت اخذ خواهد شد.

  حمایت‌های بنیاد شامل تأمین هزینه ماهانه که از طریق همیار سابق – در صورت تمایل - و یا همیار و یا همیاران جدید تأمین می‌شود، پیگیری وام قرض‌الحسنه از بانک‌ها، معرفی به مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای، معرفی به بخش‌های کارآموزی و کاریابی و آموزش‌های مربوط به قوانین کار، بیمه، ثبت شرکت و ایجاد تعاونی خواهد بود.

   تبصره 2:
  بورسیه‌ای که با بهره‌مندی از خدمات حوزه‌های مختلف بنیاد، موفق به اتمام مقطع تحصیلی متوسطه دوم شده و در دانشگاه‌های برتر مشغول به تحصیل شده است، از خدمات بنیاد برخوردار خواهد بود. کلیه حمایت‌ها، جهت  بورسیه در قالب وام قرض‌الحسنه اعطا و پس از اشتغال باثبات بورسیه، در قالب یک تعهد اخلاقی به‌صورت ماهانه طولانی‌مدت اخذ خواهد شد.

   تبصره 3:
  پس از فارغ‌التحصیلی بورسیه‌ها از مقطع دبیرستان بنیاد تمام تلاش خود را برای ادامه حمایت توسط همیار - در صورت تمایل - و یا همیاران جدید انجام خواهد داد. ادامه ارائه خدمات به گروه‌های فوق‌الذکر با توجه نظر کارشناسان آموزشی و با توجه به توان علمی بورسیه خواهد بود.