دسته‌بندی‌ها

برچسب‌ها

آرشیو مطالب

RSS
برنامه ریزی و مدیریت زمان

برنامه ریزی و مدیریت زمان

زندگی یک سفر است. سفری مانند همه سفرهای دیگر. اگر نقشه و برنامه ای نداشته باشد راهتان را گم می کند.اما با یک برنامه حساب شده، جدی و واقع بینانه، به موفقیت می رسید .
ادامه مطلب
دکتر محمود حسابی زاده

دکتر محمود حسابی زاده

سید محمود حسابی زاده ۳ اسفند ۱۲۸۱ –درگذشت ۱۲ شهریور ۱۳۷۱ با نام اصلی محمود خان میرزا حسابیمعروف به پروفسور حسابی،فیزیکدان، سناتور، وزیر آموزش و پرورش و بنیانگذار فیزیک دانشگاهی در ایران بود.محمود حسابی در تهران از پدر و مادر تفرشی زاده شد. پدرش سید عباس معزالسلطنه و مادرش گوهرشاد حسابی هر دو اهل تفرش و از سادات تفرش بودند.
ادامه مطلب
زندگینامه دکتر مجید سمیعی

زندگینامه دکتر مجید سمیعی

بدون شک یکی از موفق ترین و موثرترین انسانها در جامعه ایران و جامعه جهانی پرفسور مجید سمیعی می باشد . که در این مقاله به بررسی زندگی نامه ایشان می پردازیممجید سمیعی زاده ۲۹ خرداد ۱۳۱۶ در رشت) پزشک و جراح مغز و اعصاب ) سرشناس ایرانی است. او در حال حاضر ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد.
ادامه مطلب
نگاهی به زندگی بنیان گذار شرکت بهروز

نگاهی به زندگی بنیان گذار شرکت بهروز

میوه‌ای که می‌بینید طول و زمانی را طی کرده است. بنابراین در مورد من هم 60 سال پیش که کودکی هفت ساله بودم باید دیده شود. در این سن، پدرم که امیرلشگر بود در طول ایام بیکاری، من را واداشت تا کارهایی را یاد بگیرم و امیدوارم همه بندبند حرف‌هایم برای علاقه‌مندان کارآفرینی هم مفید باشد.جوهره کار داشتن و از کار خجالت نکشیدن را در دوران کودکی به من آموختند در حالی که امروز جوانان ما کار کردن را عار می‌دانند.
ادامه مطلب
مختصری از زندگی مرتضی سلطانی از زبان خودش

مختصری از زندگی مرتضی سلطانی از زبان خودش

بنده متولد شهر قم هستم.در کودکی پدرم از دنیا رفت و به اتفاق مادر و برادرم زندگی می کردم.پدرم اهل آذربایجان و مادرم اهل تفرش است،در کودکی مشکلات مالی بسیاری داشتیم که مجبور بودم شب جمعه به زیارتگاه قم بروم و تا از طریق ریختن آب روی قبرها مقداری پول تهیه کنم و به اتفاق مادرم امرار معاش نمایم. در جوانی با کالسکه واکس کار می کردم تا بتوانم ادامه تحصیل بدهم.سپس با تلاش بسیاروتحمل سختی فراوان در رشته مدیریت صنعتی دانشگاه شیراز پذیرفته شدم.
ادامه مطلب
پیر امیدیار رئیس و موسس سایت ای‌بی (eBay)

پیر امیدیار رئیس و موسس سایت ای‌بی (eBay)

اولین و معروف ترین وب‌گاه مخصوص حراج و خرید و فروش اینترنتی می باشد که تا آخر سال ۱۹۹۸، ۱/۲ میلیون عضو ،۷۵۰ میلیون دلار حجم معاملات و حدود ۸ میلیون دلار سود به همراه داشت. حال بعد از گذشت حدود ۱۷ سال شرکت بزرگی شده است با بیش از ۶۰۰۰ کارمند و میلیاردها دلار سهام. آن چه می خوانید خلاصه ای است از تاریخچه ی E-Bay و زندگینامه او.
ادامه مطلب
علی‌اکبر رفوگران پدر خودکار ایران

علی‌اکبر رفوگران پدر خودکار ایران

رازهای موفقیت از زبان علی‌اکبر رفوگران پدر خودکار ایران موسس کارخانه خودکار و عطر بیک و مداد سوسمارنشان احتمالا هیچ ایرانی نیست که حداقل یک‌بار خودکار بیک در دستش نگرفته باشد و با آن آشنا نباشد، کسی را سراغ دارید که نامی جز بیک برای خودکار بیاورد؟
ادامه مطلب
صفحه 1 از 2 ابتداقبلی [1]2 انتها
حامیان طلایی بنیاد دانش